2010-07-08

Wielka feta w Uciechowie

Do obchodów pierwszej edycji Festiwalu Humoru w Uciechowie mieszkańcy przygotowywali się bardzo długo. Charakter imprezy wymagał ogromnego nakładu pracy i przemyślenia najdrobniejszego szczegółu ze względu na rozmach i specyficzny charakter tego niecodziennego wydarzenia.

Nagłośnione w prasie i lokalnych mediach przyciągnęło na boisko Centrum Kulturalno-Sportowego bardzo wielu zwolenników dobrej zabawy. Już od godziny 16-ej organizatorzy – Stowarzyszenie "Uciechów – Moja Wieś" i Rada Sołecka witali przybywających gości. Bogata oferta przygotowanych atrakcji sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie. Najmniejsi festiwalowicze oddawali się uciechom na dmuchanym zamku i batucie. Na płycie boiska dwie drużyny JajoBoys rozegrały mecz "z jajem". Nazwa wzięła się z niespodzianki przygotowanej na zakończenie rozgrywek. O ostatecznym wyniku meczu decydowały rzuty jajkami do jaja, wywołując u kibiców i rzucających salwy śmiechu i niesamowite emocje. Mecz zakończył się wynikiem 10: 5 dla pomarańczowych JajoBoys. Nagrodami za wygrany mecz były oczywiście ...jajka! Czekoladowe KinderSurprise.

Po zakończonym meczu na scenie festiwalowej prezentowały się zaprzyjaźnione stowarzyszenia z terenu Gminy. Maraton skeczy i gagów rozpoczęli gospodarze festiwalu scenką pt. "Dowcip-reanimacja" - w rolach głównych wystąpili mieszkańcy, sołtys Uciechowa Józef Socha i sanitariusze z zaprzyjaźnionego Prywatnego Pogotowia Ratunkowego Ambulans Włodzimierza Kapeli. Tuż po nich na scenie pojawiła się bajkowa scenografia, na tle której Stowarzyszenie "Piława Dolna" odegrało bajkę o Kopciuszku. Największą atrakcją przedstawienia była rola Królewicza. W jego rolę wcielił się wójt Marek Chmielewski. Doskonale poradził sobie z zadaniem aktorskim i zebrał gromkie brawa od zaskoczonej i serdecznie przyjmującej ten sceniczny debiut festiwalowej publiczności.

Niezapomniany występ dały także panie ze Stowarzyszenia Przyjaciół Gór Sowich i działającego przy nim Koła Gospodyń Wiejskich z Ostroszowic. Na festiwalu prezentowały dwa skecze, Antykoncepcja i Dotacja. Brawura aktorek jest godna najwyższego podziwu i uznania. Swobody i obycia jakie prezentowały panie, nie powstydziłyby się profesjonalne grupy kabaretowe. W ich wykonaniu usłyszeliśmy także dwie piosenki, których jedna była prezentem i zarazem podziękowaniem dla wszystkich uciechowian za zaproszenie na festiwal. Po Ostroszowicach scena zaczerwieniła się kubrakami krasnali z Mościska w scence humorystycznej pt. "Królewna Śmieszka". Po występach grup kabaretowych wokalny recital zaprezentowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Uciechowa.

Kulminacyjnym punktem Festiwalu były wybory MissMana Uciechowa 2010. Publiczności zaprezentowało swoje wdzięki dwanaście nieprzeciętnej urody "kandydatek". Każda z nich eksponowała bujne atrybuty natury, wdzięk, grację i designerskie stroje przygotowane z ogromną dbałością i stylistycznym pazurem przez p. Elżbietę Michaluk. Kandydatki rozbawiły członków Jury Festiwalowego i zgromadzoną publiczność do łez.