2010-07-12

Kolejne dofinansowania

W związku z IV edycją konkursu inwestycyjnego „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” gmina Dzierżoniów otrzymała dofinansowane do dwóch projektów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Pierwszy dotyczy „Wyposażenia sali integracji społecznej we Włókach”, którego koszt to 49.994,99zł a otrzymane dofinansowanie wynosi 24.997 zł. Drugi projekt to „Zachowanie dziedzictwa kulturowego gminy Dzierżoniów poprzez zakup strojów i instrumentów muzycznych dla zespołów pieśni i tańca.” o wartości 19.999,20 zł z dofinansowaniem 9.999 zł. Gmina wykorzystała maksymalną możliwość dofinansowania na kwotę prawie 35.000 zł przypadająca na jednego beneficjenta. Wnioski gminy Dzierżoniów znalazły się na wysokim 16 i 17 miejscu listy rankingowej obejmującej 124 zaakceptowane wnioski.