2010-06-15

III Gminne Zmagania Sołtysów

Gmina Dzierżoniów po raz trzeci zaprosiła mieszkańców na imprezę plenerową "Zmagania sołtysów", które odbyły się w sobotę 12 czerwca w Piławie Dolnej na boisku sportowym przy ul. Spacerowej.

Do walki stanęły sołectwa: Dobrocin, Jodłownik, Kiełczyn, Mościsko, Owiesno, Piława Dolna, Roztocznik, Tuszyn, Uciechów. Celem imprezy była sportowo-rekreacyjna rywalizacja sołectw z gminy Dzierżoniów oraz integracja mieszkańców. Dla przybyłych przygotowano wiele konkurencji, m.in.: czwórbój wiejski, sołecką sztafetę obfitości, rzeźbienie laski sołtysa, quiz, sołtys-reanimacja, sołtys na co dzień, plotka zza opłotka. Gospodarze tegorocznych zmagań, sołectwo Piława Dolna przygotowało domowe wypieki, bigos, kiełbasę i kaszankę z grilla. Ochotnicza Straż Pożarna Piławy Dolnej czuwała nad bezpieczeństwem uczestników. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana.

W punktacji ogólnej pierwsze miejsce zajęło sołectwo Tuszyn, drugie miejsce wywalczył Kiełczyn, a trzecie Roztocznik. Pozostałe sołectwa uplasowały się na równorzędnym czwartym miejscu. Wśród sołtysów, którzy musieli między innymi pochwalić się swoją wiedzą na temat wsi i gminy oraz napisać wspólnie z zawodnikami zarządzenie wójta najlepsi okazali się panowie: Mieczysław Droszczak z Tuszyna, Jan Wypych z Kiełczyna i po dogrywce Stanisław Dziagacz z Roztocznika.

W czasie trwania imprezy podsumowane zostały także wyniki konkursu "Kreatywne Sołectwo". Zgodnie z jego regulaminem oceniono działanie wszystkich sołectw z terenu Gminy. Jednakże, wymagane regulaminem dokumenty złożyły następujące sołectwa: Uciechów, Owiesno, Nowizna, Ostroszowice, Piława Dolna, Mościsko, Roztocznik, Tuszyn, Jodłownik, Myśliszów, Dobrocin i Włóki. Pozostałe trzy sołectwa: Kiełczyn, Jędrzejowice i Książnica oceniono tylko w zakresie, w którym Urząd Gminy posiadał stosowne dane.

W wyniku oceny pracy komisja konkursowa w składzie:

• Jolanta Zarzeka – Przewodnicząca Komisji

• 13.miejsce (77 pkt.) – KSIĄŻNICA
  • 14.miejsce ( 51 pkt.) – NOWIZNA
  • 15.miejsce (47 pkt.) – JĘDRZEJOWICE

Wszystkim sołtysom oraz osobom, które pracowały na sukces sołectwa serdecznie gratulujemy!