2010-06-02

"Z podwórka na stadion"

27 maja 2010r na obiektach sportowych OSiR-u w Dzierżoniowie odbył się Dolnośląski Finał Turnieju "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarka w kategorii dziewcząt i chłopców rocznika 2000.

Szkołę im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej reprezentowała na zawodach drużyna dziewcząt w składzie: Szwagrzyk Julia, Hajdamowicz Natalia, Krawczyk Karolina, Maciąg Kamila, Frygies Angelika, Olewińska Antonina, Podawca Justyna, Szmigiel Weronika, Zagała Milena.

W rywalizacji grupowej dziewczęta zajmując II miejsce, awansowały do półfinału. W półfinale musiały uznać wyższość reprezentacji UKS ze szkoły nr 10 w Bielawie.

Mecz o III miejsce miał dramatyczny przebieg. Na 3 minuty przed zakończeniem spotkania, Piława Dolna przegrywała 0:1 z dziewczętami z Kudowy Zdrój, by w dwóch przepięknych kontrach doprowadzić do remisu, a następnie wygrać mecz 2:1.

Dziewczęta z rąk Wójta Gminy Dzierżoniów pana Marka Chmielewskiego otrzymały puchar, pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów turnieju Polski Związek Piłki Nożnej i oraz firmę Tymbark.