Jadą wozy kolorowe... czyli, Cyganeria w Mościsku

2010-05-13

Jadą wozy kolorowe... czyli, Cyganeria w Mościsku

Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko" po raz kolejny zaproponowało nietuzinkowy sposób spędzenia wolnego czasu mieszkańcom Mościska i okolic.

Wachlarz pomysłów na organizacje różnego rodzaju imprez rozpostarł się w długi majowy weekend nad stawem w Mościsku. W sobotę 2 maja Traden Roma - tradycyjny, kolorowy cygański tabor, muzyka, feria barw cygańskich spódnic i zapach gulaszu z kotła przyciągnęły na imprezę wszystkich, tych, którzy mieli ochotę na zabawę, tańce przy ognisku wróżby i świetną kuchnię pod gołym niebem. Czarujące swą urodą, strojami i tajemniczością Cyganki zachęcały mieszkańców do odwiedzenia cygańskiego obozu.

Działające przy Stowarzyszeniu KGW "Mostowianki" i panie z Klubu Druga Młodość 50+ pod czujnym i troskliwym okiem Przewodniczącej Rady Sołeckiej Danuty Martowłos - dobrego Ducha wszystkich imprez, zadbały o estetyczną i kulinarną oprawę tego niecodziennego wydarzenia. Każdy gość mógł się delektować cygańskim gulaszem prosto z kotła wiszącego nad ogniskiem, kiełbaskami z rożna, pierogami z cygańskimi dodatkami, kopytkami, ciastem, jak również brać udział we wspólnej zabawie w iście cygańskim stylu.

Panowie ceniący sobie tężyznę fizyczną uczestniczyli w zmaganiach podnoszenia ciężarów, panie w konkursie na najpiękniejszą Cygankę. W bieżącej edycji tytuł i karnet do salonu kosmetycznego zdobyła Magdalena Owca – gratulujemy.

Fundatorką karnetu była pani Katarzyna Machowska z Pieszyc - właścicielka Salonu Piękności. Nie zabrakło również wróżb. W namiocie profesjonalnej wróżki unosiła się aura tajemniczości, niepewności i nadziei na dobrą wróżbę.

Impreza była współfinansowana przez Urząd Gminy Dzierżoniów i Stowarzyszenie "Przystań Mościsko" w ramach projektu: "Cyganeria".