2010-05-07

Sprawozdanie z konkursu

W dniu 06.05.2010r.w Gimnazjum Gminnym im. ks. Jana Melca odbył się Gminny Konkurs Języka Niemieckiego "Der, Die. Das – Meister" zorganizowany przez p. M.Klepuszewską i p. M.Grzelak.

Swoją obecnością zaszczycili nas pan Adam Wolniak, Kierownik Referatu Oświaty Sportu i Turystyki Gminy Dzierżoniów, pani Krystyna Skowrońska, Inspektor Oświaty Sportu i Turystyki Gminy Dzierżoniów oraz pani Dorota Furtak, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku.

Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych z Gminy Dzierżoniów. Konkurs składał się z II etapów. Pierwsza część sprawdzała dwie umiejętności: rozumienie ze słuchu i czytania ze zrozumieniem. W drugiej części uczniowie rozwiązywali test gramatyczno – leksykalny z elementami realioznawczymi. Konkurs rozstrzygany był w kategorii indywidualnej i zespołowej.

INDYWIDUALNIE: I miejsce - Iwona Sajdak ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie. II miejsce - Diana Nawrocka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pilawie Dolnej. III miejsce – Daniel Dąbrowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku.

ZESPOŁOWO: I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie. II miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku. III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Organizatorzy konkursu wręczyli wszystkim uczestnikom dyplomy za udział oraz upominki. Częściowo nagrody ufundowane były przez Wydawnictwo Szkolne PWN.

Opracowała: Małgorzata Klepuszewska