2010-05-07

"I biegi sztafetowe"

Nic tak nie wyrabia "silnego charakteru", ducha walki i zdrowej rywalizacji jak – zawody sportowe.

W słoneczną środę 28 kwietnia 2010 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbyły się I Biegi Sztafetowe Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów. Organizatorami imprezy były Gmina Dzierżoniów i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku.

Otwarcia zawodów dokonała dyrektor placówki P. Dorota Furtak, życząc powodzenia w sportowych zmaganiach i przestrzegania gry fair play. Na terenie "zielonym" szkoły, zawodnicy z czterech szkół podstawowych gminy, walczyli o zwycięstwo, przekazując sobie cenną pałeczkę. Rywalizację sportową rozpoczęły klasy IV, następnie do rywalizacji przystąpiły klasy V i na końcu klasy VI.

Rywalizacje sportową zakończono biegiem sztafet drużynowych.
W poszczególnych kategoriach wyniki prezentują się następująco:

• Sztafeta 4x100m (klasy IV):
    2. miejsce – ZSzP Piława Dolna
    3. miejsca – ZSzP Ostroszowice
    4. miejsce – SP Tuszyn

• Sztafeta 4x200m (klasy V)
    2. miejsce – SP Tuszyn
    3. miejsca – ZSzP Ostroszowice

• Sztafeta 4x400m (klasy VI):
    1. miejsce - ZSzP Piława Dolna
    2. miejsce – ZSzP Mościsko
    3. miejsca – ZSP Tuszyn
    4. miejsce – ZSzP Ostroszowice

• Sztafeta drużynowa 6x200m
    2. miejsce – ZSzP Ostroszowice
    3. miejsca – ZSP Tuszyn

W rywalizacji punktowej zwyciężył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku (11 pkt.) i Puchar Wójta pozostał u gospodarzy. II miejsce zajął Zespół Szkolno-Przedszkolny z Piławy Dolnej, III miejsce (ex equo) zajęły: Szkoła Podstawowa w Tuszynie i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach.

Zawodnicy otrzymali medale i dyplomy (sfinansowane przez ZSzP Mościsko) oraz pamiątkowe koszulki (ufundowane przez Wójta Gminy Dzierżoniów). Po biegach i nominacjach uczestnicy zostali zaproszeni na piknik w ogródku przedszkolnym

Za ufundowanie całości poczęstunku dyrektor palcówki serdecznie dziękuje Radzie Rodziców przy ZSzP w Mościsku. Pomysłodawcą oraz koordynatorem imprezy był szkolny nauczyciel wychowania fizycznego P. Grzegorz Różycki.

Zapraszamy za rok – dobra zabawa gwarantowana !!!