Wydarzenia sportowe

2017-08-09

Paweł Juraszek medalistą w Pucharze Świata

Trwa cykl zawodów pływackich o Puchar Świata na krótkim basenie. Polska reprezentacja brała udział w zmaganiach w Moskwie (2-3 sierpnia) i w Berlinie (6-7 sierpnia). Jednym z ośmiu powołanych do udziału w zawodach był mieszkaniec Ostroszowic Paweł Juraszek, stypendysta Wójta Gminy Dzierżoniów.

Warunkiem uczestnictwa było uzyskanie wysokich wyników w rankingu Światowej Federacji Pływackiej FINA z Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lublinie, które odbywały się w dniach 18-21 maja 2017 roku.

Puchar Świata w Moskwie 23-letni Paweł zakończył z dorobkiem trzech srebrnych medali. Pierwszy indywidualnie na dystansie 50 m stylem dowolnym (21,25) oraz dwa w sztafecie 4x50 m mix w stylu zmiennym (1:40,79) w składzie: Radosław Kawęcki, Dominika Sztandera, Aleksandra Urbańczyk i Paweł Juraszek oraz 4x50 m mix w stylu dowolnym (1:32,93) w składzie: Paweł Juraszek, Aleksandra Urbańczyk, Alicja Tchórz i Tomasz Polewka. Dystans 50 m stylem grzbietowym (25,85) zakończył na eliminacjach.

Puchar Świata w Berlinie to kolejny srebrny medal i rekord Polski w sztafecie 4x50 m mix w stylu dowolnym (1:30,78) w składzie: Konrad Czerniak, Paweł Juraszek, Aleksandra Urbańczyk i Anna Dowgiert. Dystans 50 m stylem klasycznym (28,78) i 100 m stylem dowolnym (48,50) Paweł zakończył na eliminacjach.

Czasy, które uzyskał są jego nowymi rekordami życiowymi.

Po raz kolejny serdecznie gratulujemy!