Unihokeiści zmierzyli się w Piławie Dolnej

Wydarzenia sportowe

2017-05-26

Unihokeiści zmierzyli się w Piławie Dolnej

Sześć drużyn wzięło udział w wojewódzkich eliminacjach Dolnośląskiej Ligi Unihokeja Szkół Podstawowych organizowanych przez Polski Związek Unihokeja. Zawody odbyły się 25 maja w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej.

Stawką turnieju był udział dwóch najlepszych drużyn w finale wojewódzkim, który odbędzie się 2 czerwca 2017 r. we Wrocławiu.

W finale zmierzyły się drużyny z Krzeszowa i Piławy Dolnej "A". Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym - 1:1, a o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których lepsza okazała się szkoła z Krzeszowa.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

1. Szkoła Podstawowa w Krzeszowie
  2. Szkoła Podstawowa w Piławie Dolnej - drużyna "A"
  3. Szkoła Podstawowa w Piławie Dolnej - drużyna "B"
  4. Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Grodziszczu
  5. Szkoła Podstawowa w Ostroszowicach
  6. Szkoła Podstawowa w Mościsku

Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa w Piławie Dolnej, a sędzią meczów - Dominik Wojciechowski, koordynator ligi unihokeja na Dolnym Śląsku.

Patronat honorowy nad imprezą objął Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.