Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Tuszynie za nami

Wydarzenia sportowe

2016-09-07

W sobotę 3 września w Tuszynie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w jeździe indywidualnej na czas oraz Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska dla pozostałych kategorii wiekowych o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego.

Dla kategorii młodzik jest to jedna z najważniejszych imprez sezonu. Pogoda tego dnia dopisała wszystkim startującym zawodnikom.

Organizatorami mistrzostw byli: klub LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, gmina Dzierżoniów, Szkoła Podstawowa w Tuszynie, Dolnośląski Związek Kolarski, Dolnośląska Federacja Sportu, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS oraz Powiatowe Zrzeszenie LZS Dzierżoniów. Patronat nad zawodami objęła Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie.

Zawodnicy mieli tego dnia do pokonania odcinek jazdy na czas na drodze Tuszyn - Mościsko. Starsze kategorie pokonywały go dwukrotnie.

Zawodnicy LKS Atom Boxmet Dzierżoniów odnieśli podczas tego startu sporo sukcesów. Dorota Przęzak została Mistrzynią Dolnego Śląska w jeździe indywidualnej na czas na rok 2016 r., tytuł Wicemistrzyni zdobyła Natalia Mielnik a trzecie miejsce przypadło Weronice Laszkiewicz, która została zarazem Mistrzynią Dolnego Śląska w kategorii juniorki. Tytuł wicemistrzowski w rywalizacji juniorek zdobyła natomiast Sandra Traczyk.

Start juniorek młodszych to drugie miejsce i wicemistrzowski tytuł Małgorzaty Dąbrowskiej, trzecie miejsce Laury Wójcik, 6 Wiktorii Zborowskiej oraz 10 Marianny Kolinko. W kategorii junior tytuł II Wicemistrza Dolnego Śląska w jeździe na czas zdobył Michał Mroczkowski. W młodzikach w rywalizacji Mistrzostw Makroregionu Karol Bochenek zajął 16 miejsce, 19 był Kacper Najda, 20 Kacper Bojnarowicz, a 23 - Patryk Usik.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla sponsorów imprezy: Atom Sprawdzony Deweloper, Boxmet, Boxmet Medical, Boxmet Trade, VERGE - Producent strojów sportowych, TMT Centrum Skoda Opel, J.G. - Jerzy Gawrycki, Tabpol, Bestor, Miazga Przedsiębiorstwo Budowlane, Harfa - Harryson Henryk Charucki, Aklima Serwis, DRG Agro Group, Roomster, Twój Uśmiech, Romis, K2 Sklep Sportowo-Rowerowy, Rowery Dejnek, Foto Lab, Ślusarstwo Biernacki.

Patronat medialny nad imprezą objęli: Tygodnik Dzierżoniowski, Telewizja Sudecka, Radio Zet Gold, Doba.pl i Wrocławska Gazeta Kolarska.