Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Ostroszowicach

Wydarzenia kulturalne

2017-01-17

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Ostroszowicach

Trzydziestu dwóch wolontariuszy z czterech gminnych szkół kwestowało na terenie gminy Dzierżoniów na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab powołany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach czynnie włączył się do akcji już po raz 15.

Finał imprezy zorganizowano w niedzielę 15 stycznia w sali Ośrodka Kultury w Ostroszowicach. Finałowy koncert uświetniły występy zespołów ludowych. Wspólnie z WOŚP zagrali: Macieje i Katarzynki z Ostroszowic oraz Uciecho-Wianki z Uciechowa. Przed publicznością zaprezentowali się również wychowankowie i uczniowie ZSP w Ostroszowicach.

Jak co roku czynnie w organizację finału włączyli się strażacy z OSP Ostroszowice, którzy przygotowali pokaz ratownictwa oraz umożliwili chętnym osobom przejażdżkę wozem strażackim. W przerwach pomiędzy występami licytowano m.in. obraz namalowany przez Ryszarda Wojnarskiego, tort w kształcie serca WOŚP przekazany przez członkinie Saloniku Kobiet Ambitnych z Ostroszowic, 2-godzinny kurs zabytkowym autem Fiat 125p ufundowany przez Sebastiana Nalepkę i karnety na usługi fryzjerskie w salonie "Jola" w Bielawie. Można było również odwiedzić Sklepik Szczęścia oraz kupić przepyszne ciasta upieczone przez rodziców.

Całkowita kwota zebrana podczas finału to 11 666,73 zł.

Serdeczne podziękowania za hojność i chęć pomagania składamy wszystkim darczyńcom, czyli mieszkańcom gminy Dzierżoniów. Dziękujemy również Jolancie Zarzece - Zastępcy Wójta Gminy Dzierżoniów, Agnieszce Hul - Skarbnikowi Gminy Dzierżoniów, Ryszardowi Brzeskiemu - Sekretarzowi Gminy Dzierżoniów, Justynie Kaczorowskiej - Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta, Krzysztofowi Twardakowi - Radnemu Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, Januszowi Szoździe - Radnemu Rady Gminy Dzierżoniów, Krzysztofowi Krupiarzowi - Sołtysowi Ostroszowic, Izabeli Gawełek - przewodniczącej Rady Rodziców ZSP w Ostroszowicach oraz mieszkańcom Ostroszowic: Martynie Chmielewskiej i Waldemarowi Łuciów.

Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym w organizację XXV finału WOŚP w Ostroszowicach: pracownikom, uczniom i wychowankom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, rodzicom, zespołom: Macieje, Katarzynki i Uciecho-Wianki, OSP z Ostroszowic, Salonikowi Kobiet Ambitnych, a także wszystkim sponsorom i darczyńcom.

Sztab WOŚP w Ostroszowicach