Gminne obchody Święta Niepodległości

Wydarzenia kulturalne

2016-11-14

Gminne obchody Święta Niepodległości

Mieszkańcy, przedstawiciele władz i delegacje organizacji kombatanckich oraz placówek oświatowych z terenu gminy Dzierżoniów uczestniczyli w czwartek 10 listopada w uroczystych obchodach 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Po mszy św. w intencji ojczyzny odprawionej w kościele w Tuszynie uczestnicy uroczystości przeszli pod obelisk przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II. Tam okolicznościowe wiązanki kwiatów złożyli: Przewodniczący Rady Powiatu Dzierżoniowskiego Marian Kowal, Wicestarosta Dzierżoniowski Marek Piorun, Zastępca Burmistrza Dzierżoniowa Andrzej Bolisęga, Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów Grzegorz Powązka, Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, Sekretarz Gminy Ryszard Brzeski, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów Justyna Kaczorowska, Sołtys Włók Marcin Pięt, przedstawiciele Gminnego Związku Kombatantów, Stowarzyszenia Kresowian Ziemi Dzierżoniowskiej, radni oraz dyrektorzy i uczniowie gminnych placówek oświatowych. Oddali hołd wszystkim tym, którzy polegli w walce o wolną i niepodległą Polskę.

Obchody po raz kolejny uświetnili również żołnierze Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58 Pułku Piechoty.

Zebrani wysłuchali także okolicznościowych przemówień: Prezesa Gminnego Związku Kombatantów Stanisława Koncewicza oraz nauczyciela historii Jarosława Pawlaczka, który przybliżył przebieg wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości.

Na zakończenie uroczystości uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie zaprezentowali przygotowany przez siebie patriotyczny program artystyczny.