Strona Główna

Gmina Dzierżoniów

Stąd jestem,
   tu mieszkam,
      tu chcę żyć

INFORMACJE BIEŻĄCE z Gminy Dzierżoniów

2017-08-18

Poszukiwani świadkowie uszkodzenia wiaty w Jędrzejowicach

grafika-Poszukiwani świadkowie uszkodzenia wiaty w Jędrzejowicach

Najprawdopodobniej w nocy z 2 na 3 sierpnia 2017 r. doszło do uszkodzenia wiaty w Jędrzejowicach. Świadków zdarzenia, którzy mogliby udzielić niezbędnych informacji i pomóc ustalić sprawcę, prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Referatem Mienia Komunalnego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Dzierżoniów (pok. nr 205), ul. Piastowska 1, nr tel.: (74) 832-56-84.

Poszukiwani świadkowie uszkodzenia wiaty w Jędrzejowicach
2017-08-17

W Dobrocinie i Owieśnie powstaną oczyszczalnie ścieków

grafika-W Dobrocinie i Owieśnie powstaną oczyszczalnie ścieków

Wicemarszałek Woj. Dolnośląskiego Ewa Mańkowska i Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski podpisali w środę 16 sierpnia umowy na dofinansowanie budowy oczyszczalni ścieków w Dobrocinie i w Owieśnie. Łączna kwota pozyskanych środków to ponad 260 tys. zł.

W Dobrocinie i Owieśnie powstaną oczyszczalnie ścieków
2017-08-17

Działki na sprzedaż

grafika-Działki na sprzedaż

Gmina Dzierżoniów ma na sprzedaż atrakcyjne działki przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową położone w Jodłowniku obręb Ostroszowice oraz w Dobrocinku obręb Roztocznik. Przetarg odbędzie się w dniu w dniu 22.09.2017 roku.

Działki na sprzedaż
2017-08-16

Droga Dzierżoniów - Włóki przebudowana

grafika-Droga Dzierżoniów - Włóki przebudowana

Prace na odcinku drogi Dzierżoniów - Włóki dobiegły końca. Przebudowana i poszerzona została nawierzchnia jezdni, wybudowano ciąg pieszo-rowerowy oraz wyczyszczono i pogłębiono przydrożne rowy. Inwestycja została zrealizowana przez Powiat Dzierżoniowski we współpracy z gminą Dzierżoniów i miastem Dzierżoniów.

Droga Dzierżoniów - Włóki przebudowana
2017-08-09

Paweł Juraszek medalistą w Pucharze Świata

grafika-Paweł Juraszek medalistą w Pucharze Świata

Trwa cykl zawodów pływackich o Puchar Świata na krótkim basenie. Polska reprezentacja brała udział w zmaganiach w Moskwie (2-3 sierpnia) i w Berlinie (6-7 sierpnia). Jednym z ośmiu powołanych do udziału w zawodach był mieszkaniec Ostroszowic Paweł Juraszek, stypendysta Wójta Gminy Dzierżoniów.

Paweł Juraszek medalistą w Pucharze Świata
wszystkie informacje...