Strona Główna

Gmina Dzierżoniów

Stąd jestem,
   tu mieszkam,
      tu chcę żyć

INFORMACJE BIEŻĄCE z Gminy Dzierżoniów

2017-12-15

Deklaracja Sudecka podpisana

grafika-Deklaracja Sudecka podpisana

Przedstawiciele około 100 samorządów z południowej części Dolnego Śląska reprezentujący mieszkańców Przedgórza Sudeckiego i Sudetów podpisali tzw. "Deklarację Sudecką". Dokument wyraża wolę współpracy na rzecz poprawy warunków rozwoju społeczno-gospodarczego i życia mieszkańców. W imieniu naszej gminy deklarację podpisał wójt Marek Chmielewski.

Deklaracja Sudecka podpisana
2017-12-15

Brąz Pawła Juraszka na mistrzostwach Europy!

grafika-Brąz Pawła Juraszka na mistrzostwach Europy!

Sztafeta w składzie Paweł Juraszek, Filip Wypych, Jakub Książek oraz Konrad Czerniak wywalczyła brązowy medal podczas pierwszego dnia pływackich mistrzostw Europy w Kopenhadze na krótkim basenie.

Brąz Pawła Juraszka na mistrzostwach Europy!
2017-12-14

Pamiętajmy o tabliczkach z numerami domów

grafika-Pamiętajmy o tabliczkach z numerami domów

Wszystkim właścicielom nieruchomości przypominamy o obowiązku oznaczenia budynków numerem porządkowym. Warto pamiętać, że brak oznakowania budynku utrudnia jego zlokalizowanie nie tylko w życiu codziennym, ale i w sytuacjach kryzysowych, takich jak interwencje pogotowia czy innych służb ratunkowych. Za zaniedbanie tego obowiązku może nam grozić grzywna.

Pamiętajmy o tabliczkach z numerami domów
2017-12-12

Nieruchomości przeznaczone do dzierżawy

Nieruchomości przeznaczone do dzierżawy

W siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 został wywieszony wykaz nieruchomości stanowiących własność gminy i przeznaczonych do dzierżawy. Działki znajdują się w Owieśnie, Ostroszowicach i Uciechowie. Pełna treść ogłoszenia znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej.

wszystkie informacje...