Jubileuszowe Bukowińskie Spotkania

W dniach 18-22 czerwca 2014r. polską edycją, w Jastrowiu i Pile rozpoczął się Jubileuszowy XXV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Bukowińskie Spotkania". Tak jak przed dwudziestu pięciu laty wywarł niezapomniane wrażenia.

Jubileuszowe Bukowińskie Spotkania

Karta Dużej Rodziny

Informujemy, że od dnia 18.07.2014r. są już wydawane Karty Dużej Rodziny. Pierwsza partia licząca 46 kart dotarła do Urzędu Gminy/Ośrodka Pomocy Społecznej Dzierżoniów. Karty wydawane są w pokoju 112.

Maciejowe śpiewanie przy Rożnisku

Kolorowo, smacznie i śpiewająco upłynęła sobota 12 lipca 2014r. w Ostroszowicach, gdzie odbyło się Maciejowe Śpiewanie przy Rożnisku. Na wspólną biesiadę i muzykowanie stawiło się trzynaście zespołów z całej Gminy Dzierżoniów.

Maciejowe śpiewanie przy Rożnisku

VII Nocny Turniej Piłki Nożnej

Serdecznie zapraszamy drużyny LKS do udziału w VII Nocnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar i Nagrodę Wójta Gminy Dzierżoniów. Turniej odbędzie się w sobotę 2 sierpnia 2014r. na boisku Centrum Kulturalno-Sportowego w Uciechowie. Początek Turnieju o godzinie 17:00.

VII Nocny Turniej Piłki Nożnej
2014-07-18

V Festiwal Humoru "Uciecha w Uciechowie"

05.07.14. odbył się w Uciechowie V Jubileuszowy Festiwal Humoru "Uciecha w Uciechowie". Głównym organizatorem imprezy było Stowarzyszenie "Uciechów-Moja Wieś" wspomagane przez sołtysa i radę sołecką oraz zespół "Uciecho-Wianki".

V Festiwal Humoru "Uciecha w Uciechowie"
2014-07-17

Konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska 2014"

Samorząd Województwa Dolnośląskiego od 2009 roku organizuje konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska". Jest to jedno z działań w ramach regionalnego programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi". Gmina Dzierżoniów co roku bierze udział w tym konkursie, a mieszkańcy i ich przedsięwzięcia byli już wielokrotnie nagradzani.

Konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska 2014"
2014-07-11

Fun? Fun! AIESEC w Mościsku

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów oraz Stowarzyszenie "Przystań Mościsko" zorganizowało pięciodniowe warsztaty w języku angielskim, które prowadzone były przez studentów z Hong Kongu, Kazachstanu i Brazylii. Wolontariusze należą do jednej z największych organizacji studenckich - AIESEC, obecnej w ponad 124 krajach.

Fun? Fun! AIESEC w Mościsku
2014-07-11

Jolanta Zarzeka wyróżniona w konkursie "Kryształowa Koniczyna"

Już od 10 lat Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego ocenia i nagradza liderów działających na obszarach wiejskich zgłaszając najlepsze kandydatury do Ogólnopolskiego Konkursu o Nagrodę Kryształowej Koniczyny.

Jolanta Zarzeka wyróżniona w konkursie "Kryształowa Koniczyna"
2014-07-09

Danuta Martowłos na Forum Kobiet w Koninie

W sobotę, 5 lipca 2014r. w Koninie odbyło się Forum Debaty Publicznej "Kobieta wiejska między tradycją a nowoczesnością. Rola kobiet w społecznościach lokalnych" z udziałem Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej.

Danuta Martowłos na Forum Kobiet w Koninie
2014-07-03

Obwieszczenie Dyrektora Ochrony Środowiska

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu podaję do publicznej wiadomości informację o ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego zarządzenia w sprawie ustanowienia planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Wzgórza Kiełczynskie.

Obwieszczenie Dyrektora Ochrony Środowiska
2014-07-02

Paula Guz Mistrzynią Polski!

Paula Guz z klubu LKS ATOM Boxmet Dzierżoniów zdobyła tytuł Mistrza Polski ze startu wspólnego na rok 2014 podczas Szosowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w dniach 25-29.06.2014r. w Sobótce i Zawoni.

Paula Guz Mistrzynią Polski!
2014-07-01

"Młodzi przyjaciele drzew" w akcji

"Młodzi przyjaciele drzew"  w akcji

30 czerwca 2014r. zakończył się pierwszy etap projektu edukacyjnego pn. "Młodzi przyjaciele drzew". Akcja skupiona jest wokół pomników przyrody znajdujących się na terenie naszej gminy. Projekt koordynowany przez pracowników Urzędu Gminy, realizowany jest przy aktywnym udziale uczniów oraz nauczycieli gminnych placówek oświatowych.

"Młodzi przyjaciele drzew"  w akcji
2014-06-30

Noc Świętojańska na zamku w Owieśnie

W sobotę 21 czerwca 2014r. już po raz ósmy, w parku obok ruin zamku Templariuszy w Owieśnie odbyła się impreza pn. "Spotkania z kulturą i historią na zamku w Owieśnie" połączona z tradycyjnymi obrzędami Nocy Świętojańskiej zorganizowana przez Gminę Dzierżoniów, Radę Sołecką Owiesna, Stowarzyszenie "Razem dla wsi" oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Owiesna.

Noc Świętojańska na zamku w Owieśnie
2014-06-26

Zapraszamy na Festiwal "Uciecha w Uciechowie"

Stowarzyszenie "Uciechów - Moja Wieś" zaprasza wszystkich na Festiwal Humoru "Uciecha w Uciechowie" w dniu 05.07.2014r. od godziny 17:00.

Zapraszamy na Festiwal "Uciecha w Uciechowie"
2014-06-24

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

Od 16.06.2014r. rodziny z minimum trójką dzieci bez względu na dochód mogą składać wnioski o przyznanie Karty Dużej Rodziny. Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny
2014-06-24

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej

W czerwcu zakończono realizację zadania pn. "Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na terenie Gminy Dzierżoniów w celu organizacji plenerowych miejsc spotkań i aktywności mieszkańców wsi Jodłownik, Myśliszów, Owiesno, Piława Dolna i Roztocznik"