2014-07-31

Gogolin z wizytą w gminie Dzierżoniów

W środę 30 lipca 2014r. gościliśmy w gminie Dzierżoniów uczestników spotkania studyjnego z gminy Gogolin. Wizyta rozpoczęła się w Uciechowie. Gości spotkania, na czele z burmistrzem Gogolina Joachimem Wojtala, przywitała sołtys Uciechowa Elżbieta Filipek oraz prezes stowarzyszenia "Uciechów-Moja Wieś" Tomasz Włodek w towarzystwie wójta gminy Marka Chmielewskiego i zastępcy wójta Jolanty Zarzeki.

Gogolin z wizytą w gminie Dzierżoniów
2014-07-29

"Uciechowianki" na festiwalu Europead w Kielcach

Od 23 lipca 2014r. centrum Kielc zostało opanowane przez tysiące nietypowo ubranych osób. W mieście stanęło 10 scen, na których odbywały się setki występów. Tak właśnie rozpoczął się Europead - wielki folkowy festiwal miłośników kultury ludowej.

"Uciechowianki" na festiwalu Europead w Kielcach
2014-07-23

Warsztaty wypieku chleba na "Wyspie Koni"

W sobotę 19.07.2014r. grupa mieszkanek Jodłownika uczestniczyła w warsztatach pieczenia chleba, które odbyły się w Ostroszowicach na terenie "Wyspy Koni".

Warsztaty wypieku chleba na "Wyspie Koni"

Jubileuszowe Bukowińskie Spotkania

W dniach 18-22 czerwca 2014r. polską edycją, w Jastrowiu i Pile rozpoczął się Jubileuszowy XXV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Bukowińskie Spotkania". Tak jak przed dwudziestu pięciu laty wywarł niezapomniane wrażenia.

Jubileuszowe Bukowińskie Spotkania

Karta Dużej Rodziny

Informujemy, że od dnia 18.07.2014r. są już wydawane Karty Dużej Rodziny. Pierwsza partia licząca 46 kart dotarła do Urzędu Gminy/Ośrodka Pomocy Społecznej Dzierżoniów. Karty wydawane są w pokoju 112.

Maciejowe śpiewanie przy Rożnisku

Kolorowo, smacznie i śpiewająco upłynęła sobota 12 lipca 2014r. w Ostroszowicach, gdzie odbyło się Maciejowe Śpiewanie przy Rożnisku. Na wspólną biesiadę i muzykowanie stawiło się trzynaście zespołów z całej Gminy Dzierżoniów.

Maciejowe śpiewanie przy Rożnisku

VII Nocny Turniej Piłki Nożnej

Serdecznie zapraszamy drużyny LKS do udziału w VII Nocnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar i Nagrodę Wójta Gminy Dzierżoniów. Turniej odbędzie się w sobotę 2 sierpnia 2014r. na boisku Centrum Kulturalno-Sportowego w Uciechowie. Początek Turnieju o godzinie 17:00.

VII Nocny Turniej Piłki Nożnej
2014-07-18

V Festiwal Humoru "Uciecha w Uciechowie"

05.07.14. odbył się w Uciechowie V Jubileuszowy Festiwal Humoru "Uciecha w Uciechowie". Głównym organizatorem imprezy było Stowarzyszenie "Uciechów-Moja Wieś" wspomagane przez sołtysa i radę sołecką oraz zespół "Uciecho-Wianki".

V Festiwal Humoru "Uciecha w Uciechowie"
2014-07-17

Konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska 2014"

Samorząd Województwa Dolnośląskiego od 2009 roku organizuje konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska". Jest to jedno z działań w ramach regionalnego programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi". Gmina Dzierżoniów co roku bierze udział w tym konkursie, a mieszkańcy i ich przedsięwzięcia byli już wielokrotnie nagradzani.

Konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska 2014"
2014-07-11

Fun? Fun! AIESEC w Mościsku

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów oraz Stowarzyszenie "Przystań Mościsko" zorganizowało pięciodniowe warsztaty w języku angielskim, które prowadzone były przez studentów z Hong Kongu, Kazachstanu i Brazylii. Wolontariusze należą do jednej z największych organizacji studenckich - AIESEC, obecnej w ponad 124 krajach.

Fun? Fun! AIESEC w Mościsku
2014-07-11

Jolanta Zarzeka wyróżniona w konkursie "Kryształowa Koniczyna"

Już od 10 lat Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego ocenia i nagradza liderów działających na obszarach wiejskich zgłaszając najlepsze kandydatury do Ogólnopolskiego Konkursu o Nagrodę Kryształowej Koniczyny.

Jolanta Zarzeka wyróżniona w konkursie "Kryształowa Koniczyna"
2014-07-10

Informacja Zarządu Województwa Dolnośląskiego

Zarząd Województwa Dolnośląskiego informuje o uchwaleniu Programu ochrony środowiska przed hałasem dla województwa dolnośląskiego

Informacja Zarządu Województwa Dolnośląskiego
2014-07-09

Danuta Martowłos na Forum Kobiet w Koninie

W sobotę, 5 lipca 2014r. w Koninie odbyło się Forum Debaty Publicznej "Kobieta wiejska między tradycją a nowoczesnością. Rola kobiet w społecznościach lokalnych" z udziałem Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej.

Danuta Martowłos na Forum Kobiet w Koninie
2014-07-03

Obwieszczenie Dyrektora Ochrony Środowiska

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu podaję do publicznej wiadomości informację o ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego zarządzenia w sprawie ustanowienia planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Wzgórza Kiełczynskie.

Obwieszczenie Dyrektora Ochrony Środowiska
2014-07-02

Paula Guz Mistrzynią Polski!

Paula Guz z klubu LKS ATOM Boxmet Dzierżoniów zdobyła tytuł Mistrza Polski ze startu wspólnego na rok 2014 podczas Szosowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w dniach 25-29.06.2014r. w Sobótce i Zawoni.

Paula Guz Mistrzynią Polski!